Dla kogo?

Zapraszam wszystkie psiaki i opiekunów, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat psiego nosa i sposobu rozwiązywania zadań przez psa, zapobiec psiej nudzie i dobrze się bawić. Nasze grupy to maksymalnie 2 pary (człowiek-pies), a na szkolenie zapraszam wszystkich domowników.

Najważniejsze informacje

Zapraszam na zajęcia opiekunów i psiaki, którzy chcą aktywnie spędzić czas, rozwinąć kreatywność i zdolności główkowania oraz trochę się pogimnastykować 🙂 Na zajęciach będziemy wykorzystywać przede wszystkim psi nos i wspólną chęć zabawy. Dowiemy się, w jaki sposób wykorzystać niezwykłe umiejętności psiego nosa w codziennym życiu, jak uatrakcyjnić spacer psa lub co zrobić, kiedy pada deszcz, a macie ochotę aktywnie spędzić czas z psem niekoniecznie przemoczeni.

Zajęcia “Łamigłówki dla psiej główki” to super zabawa dla psiaka i opiekuna. Podczas zajęć będziecie się uczyć wzajemnej komunikacji, rozbudzać w sobie kreatywność i motywację.  Zajęcia rozbudzą w Was majsterkowiczów – będziemy używać gotowych zabawek interaktywnych, które rozwijają zmysł węchu, umiejętności i inteligencję psa, a także uczyć się robić własne. Na zajęciach przyjrzymy się także sposobom na zaspokojenie potrzeb psa: potrzebę pracy (szukanie), potrzeby łowieckie (poszukiwanie i węszenie) i potrzeby uczenia się poprzez zabawę. zapraszam!

Ile?

200 zł (4 spotkania x 60 min raz w tygodniu)

 

Jak, gdzie i kiedy?

Szkolenie rozpoczniemy spotkaniem organizacyjnym (bez psów), podczas którego przekażę informacje o technikach pracy z psami, wytłumaczę sposób, w jaki pracujemy oraz ustalimy warunki uczestnictwa. Przed pierwszymi zajęciami praktycznymi wyślę niezbędne informacje drogą mailową, a po każdym spotkaniu – podsumowanie, instrukcje i plan działania (zadanie domowe).

Kurs obejmuje 4 x 60-minutowych spotkań odbywających się raz w tygodniu. Zajęcia odbywać się będą w siedzibie szkoły (Modrzewiowa 2), lub innym wcześniej ustalonym i potwierdzonym.

Dodatkowo, wszystkich kursantów zapraszamy na spotkania z teorią – wykłady teoretyczne (bez psów) prowadzone w ramach kursu ‘Smyki’ oraz ‘Zgrany Zespół’.

 

 

 

 

 

 

 

 

zapisz się już teraz:

biuro@dobrytrop.pl

Jak przygotować się do zajęć praktycznych?

Podczas zajęć praktycznych każdy psiak musi być pod kontrolą opiekuna, zabierzcie więc ze sobą zwykłą obrożę (parcianą, neoprenową, skórzaną) LUB/I szelki, plus smycz o długości min 1,5 metra (podczas zajęć nie używamy automatycznych smyczy typu flexi).

Oprócz zestawu spacerowego, proszę weźcie:

  • dobry nastrój i zapał do pracy!
  • hurtowe ilości smakołyków, najlepiej różnorodnych: sucha karma, parówka, serek, suszona wątróbka czy kawałki kurczaka. Dobrze jest mieć różne ‘struktury’ smakołyków: małe do łatwego nagradzania, maziste do wylizywania (troszkę psiego pasztetu, serka, pasty rybnej itp.). Zabierzcie też coś, co zajmie psiaka podczas odpoczynku – suszone ucho, gryzak naturalny, wypełniony kong itp.
  • saszetkę na smakołyki, nerkę lub pojemną kieszeń 🙂
  • zabawkę do szarpania dobraną do wielkości psa (nie zabierajcie piszczącej piłki, patyków, lecz zabawkę do przeciągania się z psem, np. szarpak polarowy, piłkę na sznurku (bez piszczałki), kawałek mopa itp.
  • gwizdek
  • woreczki na psią kupę
  • wodę i miskę do picia – jeśli zajęcia będą w terenie. Jeśli zajęcia będą na placu/w salce treningowej, zapewniamy i wodę i miskę dla każdego psiaka

Jako że podczas zajęć będziemy posiłkować się smakołykami, bardzo proszę nie karmcie psiaków przed zajęciami – oczywiście nie należy ich głodzić, ale porcję śniadania czy kolacji zapakować na zajęcia do ćwiczenia – będzie to wówczas wartościowa nagroda.

Przed zajęciami nie fundujcie psiakom szalonych i wyczerpujących spacerów czy zabaw – niech psiaki będą wypoczęte i chętne do ćwiczenia.