Dla kogo?

Na zajęcia zapraszam te psiaki, które ukończyły kurs ‘Smyki’. Nasze grupy to maksymalnie 3 pary (człowiek-pies), a na szkolenie zapraszam wszystkich domowników.

Najważniejsze informacje

Kiedy psiak dorasta i jest pełnym energii podrostkiem, trzeba dołożyć starań, by pomóc mu przetrwać ten burzliwy okres i wychować go na pewnego siebie i radosnego dorosłego psa. Na kursie dla psich małolatów będziemy uczyć się zestawu konkretnych umiejętności, mowy ciała psiaków oraz sposobów motywowania czworonogów i reagowania na konkretne zachowania.

Dla osób, które brały udział w kursie ‘Smyki’ zadbamy o to, by przenieść umiejętności z placu szkoleniowego na życie codzienne, i aby kontynuacja pracy z psem oznaczała dalszą dobrą przygodę.

Zakres szkolenia to m.in.:

 • doskonalenie chodzenia na smyczy
 • utrwalanie potrzebnych zachowań w rozproszeniach (ruch uliczny, kawiarnie)
 • doskonalenie przywołania i odwołania (w rozproszeniach!)
 • sposoby gwarantujące przestrzeganie zasad dnia codziennego
 • nauka sztuczek
 • na życzenie możemy dodać naukę potrzebnych zachowań (m.in.: przyzwyczajanie do kagańca, do zabiegów pielęgnacyjnych, itp.)

Ile?

350 zł (8 spotkań x 60 min raz w tygodniu).

Jak, gdzie i kiedy?

Szkolenie rozpoczniemy spotkaniem organizacyjnym (bez psów), podczas którego omówimy zakres i przebieg kursu oraz ustalimy (ankieta), nad jakimi umiejętnościami dodatkowymi będziemy pracować. Przed pierwszymi zajęciami praktycznymi wyślę niezbędne informacje drogą mailową, a po każdym spotkaniu – podsumowanie, instrukcje i plan działania (zadanie domowe).

Kurs obejmuje 8 x 60-minutowych spotkań (w tym 2 wykłady teoretyczne), odbywających się raz w tygodniu. Zajęcia odbywać się będą w siedzibie szkoły (Modrzewiowa 2), u Państwa lub/oraz w umówionych i wyznaczonych wcześniej miejscach (np. park, dworzec, las itp.)

 

 

 

 

 

 

zapisz się już teraz:

biuro@dobrytrop.pl

 

Jak przygotować się do zajęć praktycznych?

Podczas zajęć praktycznych każdy psiak musi być pod kontrolą opiekuna, zabierzcie więc ze sobą zwykłą obrożę (parcianą, neoprenową, skórzaną) LUB/I szelki, plus smycz o długości min 1,5 metra (podczas zajęć nie używamy automatycznych smyczy typu flexi).

Oprócz zestawu spacerowego, proszę weźcie:

 • dobry nastrój i zapał do pracy!
 • hurtowe ilości smakołyków, najlepiej różnorodnych: sucha karma, parówka, serek, suszona wątróbka czy kawałki kurczaka. Dobrze jest mieć różne ‘struktury’ smakołyków: małe do łatwego nagradzania, maziste do wylizywania (troszkę psiego pasztetu, serka, pasty rybnej itp.). Zabierzcie też coś, co zajmie psiaka podczas odpoczynku – suszone ucho, gryzak naturalny, wypełniony kong itp.
 • saszetkę na smakołyki, nerkę lub pojemną kieszeń 🙂
 • zabawkę do szarpania dobraną do wielkości psa (nie zabierajcie piszczącej piłki, patyków, lecz zabawkę do przeciągania się z psem, np. szarpak polarowy, piłkę na sznurku (bez piszczałki), kawałek mopa itp.
 • gwizdek
 • woreczki na psią kupę
 • wodę i miskę do picia – jeśli zajęcia będą w terenie. Jeśli zajęcia będą na placu/w salce treningowej, zapewniamy i wodę i miskę dla każdego psiaka

Jako że podczas zajęć będziemy posiłkować się smakołykami, bardzo proszę nie karmcie psiaków przed zajęciami – oczywiście nie należy ich głodzić, ale porcję śniadania czy kolacji zapakować na zajęcia do ćwiczenia – będzie to wówczas wartościowa nagroda.

Przed zajęciami nie fundujcie psiakom szalonych i wyczerpujących spacerów czy zabaw – niech psiaki będą wypoczęte i chętne do ćwiczenia.