Zapraszam na szkolenia indywidualne dla psów starszych niż 6. miesięcy. Na zajęciach skupimy się, podobnie jak na zajęciach dla szczeniąt, na budowaniu bezpiecznej relacji z opiekunem, nauce i wzmacnianiu właściwych nawyków i zachowań psa, nauce sposobów komunikacji z psem. Podczas spotkań indywidualnych uczę przede wszystkim, jak być pewnym siebie przewodnikiem i jak rozwiązywać zachowania problemowe, które często zgłaszacie. Dokładny przebieg szkolenia ustalam po wstępnej rozmowie z opiekunem na pierwszych zajęciach.

Dla kogo?

Na zajęcia przyjmujemy psiaki w każdym wieku (min 6 miesięcy) i opiekunów, którzy chcą rozpocząć przygodę z trenowaniem. Na zajęcia zapraszam wszystkich domowników, choć to jedna osoba powinna być odpowiedzialna za ćwiczenia na zajęciach, by potem dzielić się wiedzą w domu.

Najważniejsze informacje

Życie z psem to wielka przygoda, ale też wielka odpowiedzialność. Stawia przed nami nieustanne wyzwania, od przechodzenia koło płotu, za którym piekli się inny pies po spacery w tłumie ludzi i rowerów, czy w lesie, gdzie na pozór nudno. Na zajęciach dowiesz się, jak pomóc psu być spełnionym i niekłopotliwym towarzyszem życia codziennego, a jednocześnie zapewnić mu realizację jego potrzeb.

Nauczysz się, jak zapewnić codzienną dawkę spaceru i treningów tak, abyście oboje się nie nudzili; i jak sprawić, by pies chciał z Tobą pracować nie tylko w sali treningowej, ale także w trudniejszych warunkach. Odkryjesz wspólne zainteresowania i zasady bezpiecznego przeprowadzenia psiaka przez życie, i poznasz podstawy psiej etykiety.

Zakres szkolenia to m.in.:

 • budowanie relacji z psem w oparciu o jego potrzeby, sposób komunikacji oraz jasne zasady
 • szeroko pojęte uczenie pewności siebie psa i nabywanie kompetencji społecznych
 • nauka podążania za człowiekiem, przywołania i odwołania psa
 • nauka spokoju w trudnych warunkach (spotkania z psami, ludźmi, opanowanie przy zabiegach pielęgnacyjnych)
 • nauka prawidłowej zabawy
 • nauka zajmowania miejsca na legowisku lub w klatce
 • chodzenie na luźnej smyczy / przy nodze w rozproszeniach i trudnych warunkach
 • ustalanie i wprowadzanie zasad oraz sposobów radzenia sobie z kłopotami wychowawczymi (m.in.: skakanie, ciągnięcie na smyczy, akceptacja szelek czy kagańca itp.)
 • aranżowanie bezpiecznych spotkań psów i spacerów

Ponieważ każdy opiekun i pies ma inne potrzeby i oczekiwania, przed rozpoczęciem kursu przedstawię jego zakres, ale też ustalimy indywidualnie, nad jakimi umiejętnościami dodatkowymi będziemy pracować.

SZKOLENIA PSÓW DOROSŁYCH – JAK, GDZIE I KIEDY?

Pojedyncze zajęcia zwykle rozpoczynamy w domu psa, gdyż tam z reguły zachowuje się naturalnie. Zajęcia odbywają się także w siedzibie szkoły (Wrzosowa 4, Męcikał) lub wyznaczonych wcześniej miejscach (np. park, dworzec, las itp.). Pojedyncze spotkanie trwa 1 – 1,5 godz.

Przed pierwszym spotkaniem wyślę drogą elektroniczną niezbędne informacje (regulamin zajęć, co przygotować na pierwsze zajęcia), a po każdym spotkaniu – podsumowanie, instrukcje i plan działania.

 

Jeśli macie pytaniam śmiało ślijcie je na:

biuro@dobrytrop.pl

Jak przygotować się do zajęć praktycznych?

Podczas zajęć praktycznych bardzo proszę o to, by psiak był na obroży lub szelkach. Przygotujcie też smycz o długości minimum 1,5 metra. Oprócz zestawu spacerowego, przygotujcie:

 • dobry nastrój i zapał do pracy!
 • hurtowe ilości smakołyków, najlepiej różnorodnych: sucha karma, parówka, serek, suszona wątróbka czy kawałki kurczaka. Dobrze jest mieć różne ‘struktury’ smakołyków: małe do łatwego nagradzania, maziste do wylizywania (troszkę psiego pasztetu, serka, pasty rybnej itp.). Zabierzcie też coś, co zajmie psiaka podczas odpoczynku – suszone ucho, gryzak naturalny, wypełniony kong itp.
 • zabawkę do szarpania dobraną do wielkości psa – szarpak do przeciągania się z psem, np. szarpak polarowy, piłkę na sznurku (bez piszczałki), kawałek mopa itp.

Jako że podczas zajęć będziemy posiłkować się smakołykami, bardzo proszę nie karmcie psiaków przed zajęciami – oczywiście nie należy ich głodzić, ale połowę lub ⅓ albo ⅔ śniadania, obiadu czy kolacji zapakować na zajęcia.

Przed zajęciami nie fundujcie też psiakom wyczerpujących spacerów czy zabaw – niech będą wypoczęte i chętne do ćwiczenia.

CENNIK I PŁATNOŚĆ:

 • pojedyncze zajęcia – 150 zł  
 • karnet 5 zajęć – 600 zł, ważność karnetu to 3 miesiące, liczone od drugich zajęć
 • karnet 10 zajęć – 1000 zł, ważność karnetu to 6 miesięcy, liczone od drugich zajęć
 • koszt dojazdu do domu klienta to 1,50 zł / 1 km, liczony w jedną stronę
 • płatność za karnety jest wymagana najpóźniej w dniu drugich zajęć (kwota nie podlega zwrotowi w razie rezygnacji z zajęć w trakcie trwania szkolenia)

Płatność gotówką lub przelewem na konto DOBRY TROP ANNA ŻMICH (nr konta 09 1160 2202 0000 0003 4233 8959)