Zapraszam na zajęcia dla szczeniaków przed ukończeniem 6. miesiąca życia. Na szkoleniach szczeniaków skupiamy się przede wszystkim na budowaniu ich bezpiecznej relacji z opiekunem, na wzmacnianiu właściwych nawyków i psich zachowań, rozwoju umiejętności społecznych oraz zabawie, która jest jest bardzo istotna dla zdrowego rozwoju szczenięcia. Nasze zajęcia odbywają się w miejscowości Męcikał, około 15 minut od Chojnic.

Dlaczego warto uczyć szczeniaka od pierwszych chwil w domu?

Wszystkie psy uczą się od pierwszych swoich dni aż do ostatnich, i w każdym momencie swojego życia. Jednym z najważniejszych etapów ich życia jest czas szczenięctwa, a naszym zadaniem jako przewodników jest ten czas mądrze wykorzystać, by pomóc im stać się spokojnymi, pewnymi siebie i nieuciążliwymi domownikami, jak i członkami naszych rodzin i społeczności. Podczas zajęć dla szczeniaków uczymy się umiejętności niezbędnych w życiu codziennym, szukamy rozwiązań w przypadku kłopotów i nabieramy pewności, jak unikać błędów i jak z tymi błędami radzić sobie w sposób zrozumiały dla psa. Będziemy się także uczyć bawić i odpoczywać, w miarę możliwości poznawać inne psy i wzmacniać zachowania, których podstawy wprowadzamy na pierwszych zajęciach.

Szkolenia szczeniaków to przede wszystkim:

 • budowanie relacji z psem w oparciu o jego potrzeby, sposób komunikacji oraz jasne zasady
 • szeroko pojęte uczenie pewności siebie psa i nabywanie kompetencji społecznych
 • nauka podążania za człowiekiem, przywołania i odwołania psa
 • nauka spokoju oraz odpoczywania
 • nauka prawidłowej zabawy
 • ustalanie i wprowadzanie zasad oraz sposobów radzenia sobie z kłopotami wychowawczymi (m.in.: podgryzanie, gryzienie, zachowywanie czystości)
 • na życzenie dodajemy naukę potrzebnych zachowań (m.in.: przyzwyczajanie do kagańca, do zabiegów pielęgnacyjnych, sztuczki itp.)

Szkolenie szczeniaków – jak, gdzie i kiedy?

Pojedyncze zajęcia zwykle rozpoczynamy w domu psa, gdyż tam z reguły zachowuje się naturalnie. Zajęcia odbywają się także w siedzibie szkoły (Wrzosowa 4, Męcikał) lub wyznaczonych wcześniej miejscach (np. park, dworzec, las itp.). Pojedyncze spotkanie trwa 1 – 1,5 godz.

Przed pierwszym spotkaniem wyślę drogą elektroniczną niezbędne informacje (regulamin zajęć, co przygotować na pierwsze zajęcia), a po każdym spotkaniu – podsumowanie, instrukcje i plan działania.

 

Jeśli macie pytania, śmiało ślijcie je na:

biuro@dobrytrop.pl

Jak przygotować się do zajęć praktycznych?

Podczas zajęć praktycznych bardzo proszę o to, by psiak był na obroży lub szelkach. Przygotujcie też smycz o długości minimum 1,5 metra. Oprócz zestawu spacerowego, przygotujcie:

 • dobry nastrój i zapał do pracy 🙂
 • hurtowe ilości smakołyków – to, co pies je na co dzień oraz przysmaki, jeśli dostaje i może je zjadać. Dobrze jest mieć różne ‘struktury’ smakołyków: małe do łatwego nagradzania, maziste do wylizywania (troszkę psiego pasztetu, serka, pasty rybnej itp.). Przygotujcie też coś, co zajmie psiaka podczas odpoczynku – suszone ucho, gryzak naturalny, wypełniony kong itp.
 • zabawkę do szarpania dobraną do wielkości psa np. szarpak polarowy, piłkę na sznurku (bez piszczałki), kawałek mopa itp.)

Jako że podczas zajęć będziemy posiłkować się smakołykami, bardzo proszę nie karmcie psiaków przed zajęciami – oczywiście nie należy ich głodzić, ale połowę lub ⅓ albo ⅔ śniadania, obiadu czy kolacji zapakować na zajęcia. 

Przed zajęciami nie fundujcie też psiakom wyczerpujących spacerów czy zabaw – niech będą wypoczęte i chętne do ćwiczenia.

Cennik i płatność:

 • pojedyncze zajęcia – 150 zł 
 • karnet 5 zajęć – 600 zł, ważność karnetu to 3 miesiące, liczone od drugich zajęć
 • karnet 10 zajęć – 1000 zł, ważność karnetu to 6 miesięcy, liczone od drugich zajęć
 • koszt dojazdu do domu klienta to 1,50 zł / 1 km, liczony w jedną stronę
 • płatność za karnety jest wymagana najpóźniej w dniu drugich zajęć (kwota nie podlega zwrotowi w razie rezygnacji z zajęć w trakcie trwania szkolenia)

Płatność gotówką lub przelewem na konto DOBRY TROP ANNA ŻMICH (nr konta 09 1160 2202 0000 0003 4233 8959)