Dla kogo?

Na zajęcia zapraszam szczeniaki w wieku od 8 tygodni, które nie ukończyły 5. miesiąca życia. Nasze grupy to maksymalnie 3 pary (człowiek-pies), a na szkolenie zapraszam wszystkich domowników.

Najważniejsze informacje

Nasze psy uczą się od pierwszych swoich dni aż do ostatnich, i w każdym momencie swojego życia. Jednym z najważniejszych etapów ich życia jest czas szczenięctwa, a naszym zadaniem jako przewodników jest ten czas mądrze wykorzystać, by pomóc im stać się spokojnymi, pewnymi siebie i nieuciążliwymi kompanami. Podczas zajęć kursu ‘Smyki’ będziemy uczyć się umiejętności niezbędnych w życiu codziennym, szukać rozwiązań w przypadku kłopotów i nabierać pewności, jak unikać błędów. Będziemy się uczyć bawić i odpoczywać, oraz cieszyć wspólnymi sukcesami.

Zakres szkolenia to m.in:

 • szeroko pojęta poprawna socjalizacja
 • nauka spokojnego zachowania oraz odpoczywania
 • ustalanie i wprowadzanie zasad oraz sposobów radzenia sobie z kłopotami wychowawczymi
 • prawidłowa zabawa
 • przywołanie, odwołanie psa
 • pomysły na urozmaicenie spacerów
 • na życzenie możemy dodać naukę potrzebnych zachowań (m.in.: przyzwyczajanie do kagańca, do zabiegów pielęgnacyjnych, wizyt u psiego fryzjera itp.)

Ile?

500 zł (10 spotkań x 60 min raz w tygodniu)

Jak, gdzie i kiedy?

Szkolenie rozpoczniemy spotkaniem organizacyjnym (bez psów), podczas którego przekażę informacje o technikach pracy z psami, wytłumaczę sposób, w jaki pracujemy oraz ustalimy warunki uczestnictwa. Przed pierwszymi zajęciami praktycznymi wyślę niezbędne informacje drogą mailową, a po każdym spotkaniu – podsumowanie, instrukcje i plan działania (zadanie domowe).

Kurs obejmuje 10 x 60-minutowych spotkań (w tym 2 wykłady teoretyczne), odbywających się raz w tygodniu. Zajęcia odbywać się będą w siedzibie szkoły (Wrzosowa 4, Męcikał), u Państwa lub/oraz w umówionych i wyznaczonych wcześniej miejscach (np. park, dworzec, las itp.)

AKTUALNE DATY SPOTKAŃ

W związku ze zmianą siedziby szkoły, zajęcia grupowe organizowane będą od 2021 r.

 

 

zapisz się już teraz:

biuro@dobrytrop.pl

Jak przygotować się do zajęć praktycznych?

Podczas zajęć praktycznych każdy psiak musi być pod kontrolą opiekuna, zabierzcie więc ze sobą zwykłą obrożę (parcianą, neoprenową, skórzaną) LUB/I szelki, plus smycz o długości min 1,5 metra (podczas zajęć nie używamy automatycznych smyczy typu flexi).

Oprócz zestawu spacerowego, proszę weźcie:

 • dobry nastrój i zapał do pracy!
 • hurtowe ilości smakołyków, najlepiej różnorodnych: sucha karma, parówka, serek, suszona wątróbka czy kawałki kurczaka. Dobrze jest mieć różne ‘struktury’ smakołyków: małe do łatwego nagradzania, maziste do wylizywania (troszkę psiego pasztetu, serka, pasty rybnej itp.). Zabierzcie też coś, co zajmie psiaka podczas odpoczynku – suszone ucho, gryzak naturalny, wypełniony kong itp.
 • saszetkę na smakołyki, nerkę lub pojemną kieszeń 🙂
 • zabawkę do szarpania dobraną do wielkości psa (nie zabierajcie piszczącej piłki, patyków, lecz zabawkę do przeciągania się z psem, np. szarpak polarowy, piłkę na sznurku (bez piszczałki), kawałek mopa itp.
 • gwizdek
 • woreczki na psią kupę
 • wodę i miskę do picia, jeśli zajęcia będą w terenie. Jeśli zajęcia będą na placu/w salce treningowej, zapewniamy i wodę i miskę dla każdego psiaka

Jako że podczas zajęć będziemy posiłkować się smakołykami, bardzo proszę nie karmcie psiaków przed zajęciami – oczywiście nie należy ich głodzić, ale porcję śniadania czy kolacji zapakować na zajęcia do ćwiczenia – będzie to wówczas wartościowa nagroda.

Przed zajęciami nie fundujcie psiakom szalonych i wyczerpujących spacerów czy zabaw – niech psiaki będą wypoczęte i chętne do ćwiczenia.