Dla kogo?

Na zajęcia przyjmujemy psiaki w każdym wieku (min 5 miesięcy), i opiekunów, którzy chcą rozpocząć przygodę z trenowaniem. Nasze grupy to maksymalnie 3 pary (człowiek-pies), a na szkolenie zapraszam wszystkich domowników.

Najważniejsze informacje

Życie z psem to wielka przygoda, ale też wielka odpowiedzialność. Stawia przed nami nieustanne wyzwania, od przechodzenia koło płotu, za którym piekli się inny pies po spacery w tłumie ludzi i rowerów, czy w lesie, gdzie na pozór nudno. Na zajęciach dowiesz się, jak pomóc psu być spełnionym i niekłopotliwym towarzyszem życia codziennego, a jednocześnie zapewnić mu realizację jego potrzeb.

Nauczysz się, jak zapewnić codzienną dawkę spaceru i treningów tak, abyście oboje się nie nudzili; i jak sprawić, by pies chciał z Tobą pracować nie tylko w sali treningowej, ale także w trudniejszych warunkach. Odkryjesz wspólne zainteresowania i zasady bezpiecznego przeprowadzenia psiaka przez życie, i poznasz podstawy psiej etykiety.

Zakres szkolenia to m.in.:

 • chodzenie na luźnej smyczy / przy nodze w rozproszeniach i trudnych warunkach
 • zostawanie w siadzie i waruj niezależnie od warunków i postawy ciała opiekuna
 • nauka spokoju w trudnych warunkach (spotkania z psami, ludźmi, opanowanie przy zabiegach pielęgnacyjnych)
 • aranżowanie bezpiecznych spotkań i spacerów
 • doskonalenie przywołania i odwołania
 • przygotowanie do i aranżowanie ciekawych spacerów
 • sztuczki

Ponieważ każdy opiekun i pies ma trochę inne potrzeby i oczekiwania, przed rozpoczęciem kursu przedstawię jego zakres, ale też ustalimy (ankieta), nad jakimi umiejętnościami dodatkowymi będziemy pracować.

Ile?

500 zł (10 spotkań x 60 min raz w tygodniu)

Jak, gdzie i kiedy?

Szkolenie rozpoczniemy spotkaniem organizacyjnym (bez psów), podczas którego przekażę informacje o technikach pracy z psami, wytłumaczę sposób, w jaki pracujemy oraz ustalimy warunki uczestnictwa. Przed pierwszymi zajęciami praktycznymi wyślę niezbędne informacje drogą mailową, a po każdym spotkaniu – podsumowanie, instrukcje i plan działania (zadanie domowe).

Kurs obejmuje 10 x 60-minutowych spotkań (w tym 2 wykłady teoretyczne), odbywających się raz w tygodniu. Zajęcia odbywać się będą w siedzibie szkoły (Wrzosowa 4, Męcikał), u Państwa lub/oraz w umówionych i wyznaczonych wcześniej miejscach (np. park, dworzec, las itp.)

AKTUALNE DATY SPOTKAŃ

Ze względu na zmianę siedziby szkoły, zajęcia grupowe odbywać się będą od 2021 r.

 

zapisz się już teraz:

biuro@dobrytrop.pl

Jak przygotować się do zajęć praktycznych?

Podczas zajęć praktycznych każdy psiak musi być pod kontrolą opiekuna, zabierzcie więc ze sobą zwykłą obrożę (parcianą, neoprenową, skórzaną) LUB/I szelki, plus smycz o długości min 1,5 metra (podczas zajęć nie używamy automatycznych smyczy typu flexi).

Oprócz zestawu spacerowego, proszę weźcie:

 • dobry nastrój i zapał do pracy!
 • hurtowe ilości smakołyków, najlepiej różnorodnych: sucha karma, parówka, serek, suszona wątróbka czy kawałki kurczaka. Dobrze jest mieć różne ‘struktury’ smakołyków: małe do łatwego nagradzania, maziste do wylizywania (troszkę psiego pasztetu, serka, pasty rybnej itp.). Zabierzcie też coś, co zajmie psiaka podczas odpoczynku – suszone ucho, gryzak naturalny, wypełniony kong itp.
 • saszetkę na smakołyki, nerkę lub pojemną kieszeń 🙂
 • zabawkę do szarpania dobraną do wielkości psa (nie zabierajcie piszczącej piłki, patyków, lecz zabawkę do przeciągania się z psem, np. szarpak polarowy, piłkę na sznurku (bez piszczałki), kawałek mopa itp.
 • gwizdek
 • woreczki na psią kupę
 • wodę i miskę do picia – jeśli zajęcia będą w terenie. Jeśli zajęcia będą na placu/w salce treningowej, zapewniamy i wodę i miskę dla każdego psiaka

Jako że podczas zajęć będziemy posiłkować się smakołykami, bardzo proszę nie karmcie psiaków przed zajęciami – oczywiście nie należy ich głodzić, ale porcję śniadania czy kolacji zapakować na zajęcia do ćwiczenia – będzie to wówczas wartościowa nagroda.

Przed zajęciami nie fundujcie psiakom szalonych i wyczerpujących spacerów czy zabaw – niech psiaki będą wypoczęte i chętne do ćwiczenia.